Pandurii, învinși acasă de Chindia Târgoviște

0
208

Înfrângere dureroasă pentru Pandurii. Meciul disputat ieri cu Chindia Târgoviște le-a lăsat un gust amar oltenilor, care au fost dominați întregul meci chiar pe teren propriu. Dacă în prima repriză au reușit să facă față luptei, fără să primească vreun gol, în repriza secundă situația s-a schimbat dramatic pentru echipa din Târgu-Jiu. Portarul celor de la Pandurii a apărat toate șuturile pe poartă, până în minutul 65, când Daniel Florea a marcat primul gol al meciului. Gazdele nu au apucat să își plângă eșecul, pentru că, la numai 3 minute după primul gol, scorul a devenit 0-2. Mingea reluată de Liviu Mihai a intrat direct în plasă, înainte ca portarul Costache să apuce să clipească. Celelalte meciuri ale Pandurilor vor fi  jucate miercuri și joi, în urma cărora se va decide soarta echipei, aceasta fiind la un pas de retrogradare.